מושגים במשכנתא

מחשבון משכנתא

משכנתא היא בהחלט אחת ההחלטות הגורליות שתאלצו לעשות בחייכם, מכיוון שיש לה השלכות משמעותיות לאורך שנים. משכנתא היא למעשה הלוואה שניתנת על ידי בנק למשכנתאות או לחילופין חברת ביטוח מוכרת, שמטרתה לאפשר למלווים לרכוש דירה בבעלותן.

החזר משכנתא נעשה באמצעות החזר חודשי קבוע . החזר משכנתא מבוסס על העקרון שככל שגובה ההחזר החודשי גבוה יותר כך תקופת ההחזר קצרה יותר.  לכן, כאשר קובעים מסלול משכנתא יש להתייחס הן למצב הכלכלי הנוכחי והן למצב הכלכלי העתידי המשוער.

מחשבון משכנתא הוא כלי יעיל ונוח לשימוש שנועד לסייע למלווים לבחור את מסלול המשכנתא המתאים ביותר יכולותיהם הכלכליות. מחשבון משכנתא הוא מאוד חשוב מכיוון שהוא מתייחס לכל הפרמטרים הרלוונטיים (הכנסה חודשית, הוצאות חודשיות, ילדים, הקלות מס במקרים מסוימים ועוד) ובהתאם ניתן לקבוע את מסלול משכנתא שיהיה נוח למלווים גם בזמן הנוכחי וגם בעתיד. מחשבון משכנתא עומד לשירות הציבור באתרי אינטרנט שונים, כמו- אתרים של בנקים, אתרים של חברות ביטוח, אתרים של משרדי הממשלה ועוד.

ראשית, מחשבון משכנתא מחשב את גובה הריבית שיאלצו לשלם המלווים. חשוב לציין, כי גובה הריבית משתנה בהתאם לתנודות ושינויים בעולם הכלכלה. החשש העיקרי של מלווים הוא כי גובה הריבית יעלה וכפועל יוצא יאלצו לשלם סכום גדול משתכננו בתחילה. לכן, מלווים מסוימים מעדיפים לבחור במסלול משכנתא עם ריבית קבועה אשר מבטיחים החזר חודשי יציב וללא שינויים. כמו כן, ניתן להיעזר במחשבון משכנתא אשר יודע לחזות את גובה הריביות העתידיות וכך תוכלו לקבוע איזה מסלול מתאים לכם.

בנוסף, מחשבון משכנתא ייחשב את גובה ההחזר החודשי שתאלצו לשלם עכשיו ובעתיד. ידיעץ גובה ההחזר החודשי כבר בהתחלה מהווה יתרון גדול, מכיוון שאם לא תדעו את גובה ההחזר החודשי ולא תוכלו לעמוד בו אז תקנסו בקנסות גבוהים מאוד.

לסיכום מחשבון משכנתא הוא כלי יעיל ונח לשימוש. כל מה שצריך לעשות הוא להזין את הפרטים הדרושים ולבסוף לקבל את התשובה בצורה ברורה ומפורטת.

התחשיב לא לוקח בחשבון עלויות נוספות כמו:

הצמדות מדד, עליית ריביות ושינוי עוגנים, הגורמים להגדלת עלויות המימון וההחזר החודשי.

הפרטים שלך נשלחו בהצלחה
אני אצור איתך קשר בקרוב

אישור עקרוני
ב48 שעות...

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ חינם...

היועצים שלנו ילוו אתכם לכל אורך הדרך, ויתאימו עבורכם מסלול אישי שמתאים בדיוק לפרופיל שלכם, ויחסוך לכם מאות אלפי שקלים.

ואם לא חסכת? לא שילמת!​